سفره قرآن

قرآن را بیاموزید که بهترین گفتار است و اگر نیک بفهمید بهار دلهاست. از نور آن شفا و بهبودی خواهید که شفای سینه های بیمار است و قرآن را نیکو تلاوت کنید که سودبخش ترین داستان هاست. قرآن فرمانده ای بازدارنده و ساکنی گویا حجت خدا بر مخلوقات است. خداوند پیمان عمل کردن به قرآن را از بندگان گرفته و آنان را در گرو دستوراتش قرار داده است. نورانیت قرآن را تمام و دین خود را به وسیله آن کامل فرمود. ( امیر المومنین علی (ع) )

گوارایتان باد اگر بر سفره قرآن نشسته اید. قرآن بهار دلهای خزان زده است. قرآن حیات قلب های مرده است. اگر با قرآن آشنایید و با قرآن زندگی می کنید خوشا به حالتان. کوثر شیرین و جان بخش قرآن، نعمت عظمای خداست و سرشار از معارف زلال آسمانی. دلی که از صفای این کتاب نورانی روشن شود، خورشیدی را در خود جای داده است. پنجره قلب را بگشایید! خانه جان را جارو کنید.

قرآن را باید شناخت. قرآن را بایدخواند که تلاوت آن کلید ارتباط با مبدا است. قرآن را باید فهمید، که فهمش راهگشای وهدایت انسان به عالم ملکوت و گنجینه های حکمت و عرفان احکام خدا و درسهای تاریخ و هدایت های زندگی است.

اینک ای قرآن! چه لذت بخش است بر ساحل دریای تو نشستن و کام جان را از آن سیراب کردن و چه گواراست از چشمه سار تو آب زندگی نوشیدن و عمر جاوید یافتن … در معبد بزرگ هستی کسی که به تو تمسک نجوید از سنگ بی احساس تر است …

پس بر ما مبارک باد بر سر سفره ی قرآن نشستن

همیشه با قران باشید و برای قرآن و در راه قرآن

قرآن شفیع شما باشد.

ارسال در : دل نوشته های فاطمه
1 دیدگاه در “سفره قرآن
 1. حسن گفت:

  با سلام
  فاطمه عزیز

  واقعاً همین طور است که گفته اید، نشستن بر سر سفره پربرکت قرآن چقدر لذت بخش است.

  چند روز پیش در محضر استاد عبدالکریم شمشیری عزیز بودم و از نسخه های شفا بخش قرآن فیض می بردم.

  واقعآ چقدر این سفره گسترده است.

  از اینکه خدای متعال شما را راهنمای زندگی من قرار داد بی نهایت سپاسگزارم.

  در جوار رحمت حق متنعم باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*